EU peníze školám

EU peníze školám - malý plakát

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Ocenění společnosti Scio

Ocenění společnosti Scio

Ovoce do škol

Plakát projektu Ovoce do škol

Aktivní škola

Aktivní škola

Ekologická výchova

Ekologická výchova

Beseda s válečnými veterány 2010

Beseda s účastníky bojů za II. světové války

Píše se datum 5. – 11. dubna 1945. Vžijme se do atmosféry, kdy se v obklíčeném městě těžce dýchalo a kdy byly sváděny o Lanžhot tvrdé osvobozovací boje. Město Lanžhot bylo první osvobozenou moravskou obcí. Proto jsme 14. 4. v rámci 65. výročí od ukončení II. světové války, jedné z nejstrašnějších v  historii, pro naše žáky zorganizovali besedu s přímými účastníky bojů.

Naši Masarykovu základní školu navštívili plukovník Emil Boček, příslušník čs. letectva ve Velké Británii (pilot-stíhač u čs. 310. stíhací perutě) a Ján Novenko, tlumočník u Sovětské gardové divize osvobozující Moravu a přímý účastník bojů o Lanžhot. Pro všechny zúčastněné bylo setkání s žijícími účastníky II. světové války  nevšedním a bezprostředním zážitkem. Mnozí z nás můžeme závidět optimismus, nezdolnost, odvahu a odhodlanost, se kterou se tato generace vrhala příkladně a nesmlouvavě vstříc osudu a zasloužila se o to, že my dnes můžeme žít v míru a svobodě. Za vše jim patří obdiv, poděkování a úcta.

Po ukončení besedy se plukovník Emil Boček a Ján Novenko odebrali se žáky MZŠ položit kytici k pomníku věnovanému osvoboditelům města Lanžhota.