EU peníze školám

EU peníze školám - malý plakát

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Ocenění společnosti Scio

Ocenění společnosti Scio

Ovoce do škol

Plakát projektu Ovoce do škol

Aktivní škola

Aktivní škola

Ekologická výchova

Ekologická výchova

Den Země – exkurze

 

Den Země – exkurze Brno

V rámci celoročního projektu ke Dni Země se naše třída 8.A zúčastnila zájezdu do Brna. Jako první jsme šli do Moravského přírodovědného muzea na výstavu „ Fauna Moravy“. Průvodkyně si pro nás připravila velmi zajímavé vyprávění. Dozvěděli jsme se o vodních ptácích, dravcích a plazech. Velkou pozornost vzbuzovali také jeleni nebo netopýři. Někteří kluci, rodilí rybáři, měli největší zájem o ryby.

Na konci prohlídky s  přenáškou jsme dostali pracovní listy, se kterými jsme se volně pohybovali po muzeu a vyhledávali potřebné informace.

Po přírodovědném muzeu následovala výstava „ Terakotové armády“ v galerii Trinity. Terakotová armáda – to jsou vlastně hliněné postavy v životní velikosti. Každá postava má nějakou hodnost – úředník, důstojník, generál, lučištník aj. Je to armáda prvního čínského císaře. Velmi zajímavé je, že každá postava má jiný obličej. K vidění nejsou jen postavy, ale například i obrazy, koně, zbraně a mnoho dalších exponátů.

Se zájmem jsme vše sledovali a moc se nám to líbilo. I zde jsme po ukončení prohlídky dostali barevné pracovní listy k vyplnění. Zase jsme se více dozvěděli o životním prostředí a výstavou armády jsme se vrátili do dávné historie. Všichni jsme tento den hodnotili velmi pozitivně a už se těšíme na další tématický zájezd, který bude znovu do Brna.