Družební škola Závod Slovensko

Partnerství naší Masarykovy základní školy Lanžhot a MŠ a ZŠ Závod bylo obnoveno v roce 2010. Nejdříve žáci 4. – 5. tříd byli pozváni na fotbalový turnaj do Závodu. V červnu 2010 přijeli pedagogičtí pracovníci na setkání, které se uskutečnilo v Lanžhotě.

Od té doby pravidelně probíhají vzájemná setkání, při nichž se vystřídalo mnoho žáků. K tradičním přátelským utkáním ve sportovních disciplínách přibylo navázání vzájemných vztahů i v dalších oblastech. 24. června 2011 jsme byli pozváni na oslavy k výročí 60 let založení školy v Závodě. Slavnostní akademii obohatilo hudební a taneční vystoupení žákyň naší školy. Po oficiálním zahájení oslav následoval pro žáky koncert populární hudby a vzájemné přátelské fotbalové utkání. Pedagogičtí pracovníci měli možnost si prohlédnout školní budovy a navštívili výstavu obrazů. Setkání žáků obou škol proběhlo ve velmi příjemné atmosféře a bylo zakončeno společným obědem.