EU peníze školám

EU peníze školám - malý plakát

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Ocenění společnosti Scio

Ocenění společnosti Scio

Ovoce do škol

Plakát projektu Ovoce do škol

Aktivní škola

Aktivní škola

Ekologická výchova

Ekologická výchova

Výstava andělů 2010

Andělské rojení v Lanžhotě

Na 1519 nebeských stvoření se slétlo poslední listopadovou sobotu do Společenského domu v Lanžhotě (z toho bylo 1504 výrobků a 15 andílků živých ).

Školní klub Masarykovy základní školy zde uspořádal netradiční a největší výstavu andělů v České republice. Návštěvníci obdivovali okřídlence vyrobené z papíru, keramiky, skla, kukuřičného šustí, pletiva, látky, mýdla, těsta a dalších materiálů. Do výroby andělů se zapojili nejenom žáci základní školy, ale také děti mateřské školy a občané města Lanžhota.

Proč zrovna andělé? Každý prý má svého anděla. Tato kouzelná stvoření nás berou do své náruče a ochraňují v dobách dobrých i zlých. V adventní době je to pro většinu z nás čas, který trávíme v kruhu svých nejbližších a ctíme rodinné tradice. Je to čas pohody, klidu a míru. Možná je to chvíle, kdy je čas se zastavit nad šálkem kávy nebo čaje provoněného skořicí a pomerančem, zklidnit svoji mysl a podumat nad pravým významem Vánoc.

Výstava trvala čtyři dny. Poslední den přijel komisař z Agentury Dobrý den Pelhřimov, aby anděle spočítal a zapsal do Knihy rekordů České republiky. Výstava byla velmi pozitivně hodnocena, jak ze strany Agentury, tak z řad široké veřejnosti. Už se těšíme na další rok.

cerifikát

TOP10 stránka knihy rekordů