Výstava andělů 2010

Andělské rojení v Lanžhotě

Na 1519 nebeských stvoření se slétlo poslední listopadovou sobotu do Společenského domu v Lanžhotě (z toho bylo 1504 výrobků a 15 andílků živých ).

Školní klub Masarykovy základní školy zde uspořádal netradiční a největší výstavu andělů v České republice. Návštěvníci obdivovali okřídlence vyrobené z papíru, keramiky, skla, kukuřičného šustí, pletiva, látky, mýdla, těsta a dalších materiálů. Do výroby andělů se zapojili nejenom žáci základní školy, ale také děti mateřské školy a občané města Lanžhota.

Proč zrovna andělé? Každý prý má svého anděla. Tato kouzelná stvoření nás berou do své náruče a ochraňují v dobách dobrých i zlých. V adventní době je to pro většinu z nás čas, který trávíme v kruhu svých nejbližších a ctíme rodinné tradice. Je to čas pohody, klidu a míru. Možná je to chvíle, kdy je čas se zastavit nad šálkem kávy nebo čaje provoněného skořicí a pomerančem, zklidnit svoji mysl a podumat nad pravým významem Vánoc.

Výstava trvala čtyři dny. Poslední den přijel komisař z Agentury Dobrý den Pelhřimov, aby anděle spočítal a zapsal do Knihy rekordů České republiky. Výstava byla velmi pozitivně hodnocena, jak ze strany Agentury, tak z řad široké veřejnosti. Už se těšíme na další rok.

cerifikát

TOP10 stránka knihy rekordů