2011/2012

Adventní čas v Lanžhotě

Letošní výstava adventních věnců a vánočních svícnů, kterou si nachystali žáci Masarykovy základní školy v Lanžhotě a děti mateřské školy, měla v úmyslu vtáhnout Vás do doby, kdy lidé trávili čas s nekonečně dlouhými večery jinak. Vzájemně se navštěvovali, dělali přitom drobné práce, dodržovali staré zvyky a obyčeje. Přípravy na Vánoce trvaly celý advent.

25 Photos

Beseda s Josefem Zimovčákem

Ve středu 14.12.2011 navštívil naši školu osminásobný mistr světa v jízdě na jednu míli na replice historického vysokého kola Josef Zimovčák.

43 Photos

Dýňování 27.9.2011

Koncem září a začátkem října, kdy vrcholí sklizeň dýní, zažívají žáci podzimní radovánky. Tradiční akce nadcházejícího podzimu „Dýňování“ přitahují malé i velké.

82 Photos

Kinderiáda 2012

44 Photos

Krása lidových krojů Podluží

Žáci naší školy se zapojili do výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna Břeclav s  názvem „ Krása lidových krojů Podluží“. Jejich úkolem bylo namalovat nebo vyrobit libovolnou technikou, co se jim na lidových krojích Podluží líbí.

14 Photos

Pradědeček po škole

Žáci 2. B naší Masarykovy základní školy společně s panem učitelem zažili hodinu ve starodávné škole. Vrátili se do atmosféry doby Rakouska – Uherska, I. republiky a přelomu 50. a 60. let.

33 Photos

Scott Brookins

V listopadu navštívil naši školu jazzový trumpetista Scott Brookins z USA. Vyprávěl o jazzové hudbě, jak vznikla a na jaké nástroje se hraje. Předvedl svou vlastní tvorbu ukázkou na čtyři různé trubky.

8 Photos

Stanice vodních záchranářů, Mušov - 15. 6. 2012

Žáci 6. tříd Masarykovy základní školy Lanžhot se zúčastnili 15.6.2012 projektu „Stanice vodních záchranářů“, kde se blíže seznámili s činností vodní záchranné služby.

75 Photos

Výlet 9.A 2012