Adventní inspirace 2012

Letošní adventní výstava s vůní blížících se Vánoc, kterou pořádala Masarykova základní škola v Lanžhotě, se nesla v duchu adventních kalendářů, vánočních stromečků a ozdob, a přilákala do Lanžhota spousty návštěvníků.

Nachystali si ji žáci s pedagogickými pracovníky Masarykovy základní školy v Lanžhotě, svými pracemi přispěly i děti z MŠ a v neposlední řadě občané Lanžhota. Tato výstava měla v úmyslu připomenout, že vánoční doba začíná první adventní nedělí a konec představuje západ slunce na Štědrý večer.

V tomto svátečním období se lidé vzájemně navštěvovali, dělali přitom drobné práce, dodržovali staré zvyky a obyčeje, svá bydlí vyzdobovali různými dekorativními předměty. Výrazným symbolem adventu je adventní věnec, avšak děti si otevírají obvykle adventní kalendáře, kdy odpočítávají dny, které zbývají do Štědrého dne.

Byly zde k vidění adventní kalendáře z nejrůznějších materiálů (papír, plast, látka, dřevo, kov, keramika, kolíčky na prádlo, háčkování, perník, ozdoby z toustového chleba nebo z včelího vosku aj.) a zdobené různou technikou – od tradiční až po techniku nezvyklou a v moderním stylu.

Krásnou atmosféru dokreslili žáci základní školy svým zpěvem, recitacemi a hrou na hudební nástroje.

Poděkování patří pedagogickým pracovníkům, rodičům a občanům, kteří tuto krásnou aktivitu dětí podpořili.