EU peníze školám

EU peníze školám - malý plakát

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Ocenění společnosti Scio

Ocenění společnosti Scio

Ovoce do škol

Plakát projektu Ovoce do škol

Aktivní škola

Aktivní škola

Ekologická výchova

Ekologická výchova

Adventní inspirace 2012

Letošní adventní výstava s vůní blížících se Vánoc, kterou pořádala Masarykova základní škola v Lanžhotě, se nesla v duchu adventních kalendářů, vánočních stromečků a ozdob, a přilákala do Lanžhota spousty návštěvníků.

Nachystali si ji žáci s pedagogickými pracovníky Masarykovy základní školy v Lanžhotě, svými pracemi přispěly i děti z MŠ a v neposlední řadě občané Lanžhota. Tato výstava měla v úmyslu připomenout, že vánoční doba začíná první adventní nedělí a konec představuje západ slunce na Štědrý večer.

V tomto svátečním období se lidé vzájemně navštěvovali, dělali přitom drobné práce, dodržovali staré zvyky a obyčeje, svá bydlí vyzdobovali různými dekorativními předměty. Výrazným symbolem adventu je adventní věnec, avšak děti si otevírají obvykle adventní kalendáře, kdy odpočítávají dny, které zbývají do Štědrého dne.

Byly zde k vidění adventní kalendáře z nejrůznějších materiálů (papír, plast, látka, dřevo, kov, keramika, kolíčky na prádlo, háčkování, perník, ozdoby z toustového chleba nebo z včelího vosku aj.) a zdobené různou technikou – od tradiční až po techniku nezvyklou a v moderním stylu.

Krásnou atmosféru dokreslili žáci základní školy svým zpěvem, recitacemi a hrou na hudební nástroje.

Poděkování patří pedagogickým pracovníkům, rodičům a občanům, kteří tuto krásnou aktivitu dětí podpořili.