Individuální projekt Jihomoravského kraje

Naše škola se zapojila do individuálního projektu Gymnázia Břeclav a Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav podporované Jihomoravským krajem „Podpora přírodovědného a technického vzdělání na středních školách v Jihomoravském kraji“. Projekt probíhá od září 2013 do května 2015.

Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastní během školního roku laboratorních prací z fyziky, chemie a přírodopisu v odborné učebně Gymnázia v Břeclavi. Případně podle potřeby se zúčastní projektových dnů s přírodovědným a technickým zaměřením v terénu.

Dále byly žákům v rámci projektu nabídnuty volnočasové aktivity z biologie, chemie a fyziky formou zájmových kroužků v odpoledních hodinách v prostorách a laboratořích Gymnázia Břeclav.

V průběhu spolupráce žáci absolvují dvě celodenní terénní exkurze.

Obdobně bude projekt podpory probíhat i se Střední průmyslovou školou E. Beneše, a to hlavně v podpoře technického zaměření a podpoře ICT.