EU peníze školám

EU peníze školám - malý plakát

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Ocenění společnosti Scio

Ocenění společnosti Scio

Ovoce do škol

Plakát projektu Ovoce do škol

Aktivní škola

Aktivní škola

Ekologická výchova

Ekologická výchova

„Princezna a princ české pohádky“ – Martin Hanzlovič

 

Velmi nás všechny potěšila zpráva o úspěchu Martina Hanzloviče, žáka 5. A třídy naší Masarykovy základní školy, který reprezentoval školu i Město Lanžhot v celorepublikové soutěži mluveného slova, fantazie a improvizace „ Princezna a princ české pohádky“.

Martin se při besedě se svými spolužáky podělil o své dojmy. Vyprávěl, jak se do soutěže dostal. Řekl: „ Do soutěže mě přihlásila maminka, která mi vysvětlila pravidla. Musel jsem si vybrat pohádkovou postavu, pod kterou jsem se zaregistroval. Byl to pes Žeryk z pohádek O Spejblovi a Hurvínkovi.“

Martin prošel úspěšně soutěží, která měla čtyři kola. Musel zahrát psa Žeryka, kde mu byl parťákem pan Jan Přeučil, vyprávěl příběh „ O zlatém střevíci“, který si sám upravil a úspěšně zvládl práci s mikrofonem při vyprávění. Sdělil svým spolužákům, že se setkal s lidmi od rozhlasu. Na závěr řekl, že se mu soutěž moc líbila, získal trochu zkušeností, setkal se s účastníky z celé republiky a přivezl si moc krásných dojmů. Beseda byla zajímavá a dětem se líbila.