„Princezna a princ české pohádky“ – Martin Hanzlovič

Velmi nás všechny potěšila zpráva o úspěchu Martina Hanzloviče, žáka 5. A třídy naší Masarykovy základní školy, který reprezentoval školu i Město Lanžhot v celorepublikové soutěži mluveného slova, fantazie a improvizace „ Princezna a princ české pohádky“.

Martin se při besedě se svými spolužáky podělil o své dojmy. Vyprávěl, jak se do soutěže dostal. Řekl: „ Do soutěže mě přihlásila maminka, která mi vysvětlila pravidla. Musel jsem si vybrat pohádkovou postavu, pod kterou jsem se zaregistroval. Byl to pes Žeryk z pohádek O Spejblovi a Hurvínkovi.“

Martin prošel úspěšně soutěží, která měla čtyři kola. Musel zahrát psa Žeryka, kde mu byl parťákem pan Jan Přeučil, vyprávěl příběh „ O zlatém střevíci“, který si sám upravil a úspěšně zvládl práci s mikrofonem při vyprávění. Sdělil svým spolužákům, že se setkal s lidmi od rozhlasu. Na závěr řekl, že se mu soutěž moc líbila, získal trochu zkušeností, setkal se s účastníky z celé republiky a přivezl si moc krásných dojmů. Beseda byla zajímavá a dětem se líbila.